Dej si pauzu, abys byl o krok napřed!

Fb. In.

Pavel z Rise & Shine : Nechoďte na vysokou jen pro papír

Pavel Filip vstává každý den o půl sedmé, zacvičí si jógu a pak jde pěšky do práce projektovat a výkresovat. Kromě toho je ale také hlavním koordinátorem vzdělávacího projektu pro studenty Rise and Shine, a to je teprve zajímavá věc – jemu samotnému prý jedna z jejich konferencí docela změnila život a chtěl to samé udělat i pro ostatní. “Nechci už, aby někdo studoval vysokou školu, jako jsem ji studoval já, tedy jenom pro papír,” říká k tomu.

Před sedmi lety se Pavel účastnil vůbec prvního ročníku Rise and Shine a ona myšlenka inspirativních konferencí pro vysokoškoláky ho naprosto nadchla. “Naučil jsem se, jak argumentovat i jak lépe poznat sám sebe, a když mi zakladatel projektu a jeho tehdejší hlavní koordinátor Vojta Kouba poslal formulář na zpětnou vazbu, vrátil jsem mu jí zpátky tolik, že mi řekl, ať se do toho pustím s ním,“ směje se Pavel, který se následně stal pevnou částí týmu a v roce 2016 dokonce po Vojtovi převzal i hlavní otěže.

Pro svou první konferenci Pavel zamluvil přednáškový sál na sobotu, protože jindy nebylo volno, přemluvil pár řečníků a na jeho osobní pozvání dorazila i víc než stovka studentů převážně technických a ekonomických oborů.

Pak se vzdělávací konference pod hlavičkou Rise and Shine o pořádný kus rozrostly a vznikla celá platforma.

Od té doby prošlo sály konferencí, workshopů a inspirativních setkání více než pět tisíc účastníků, kteří měli možnost potkat přes tři stovky zajímavých řečníků, lektorů a koučů, mezi nimi např. populární moderátorku Adélu Vinczeovou (dříve Banášovou), bývalého ředitele Microsoftu Jana Mühlfeita, spisovatele Michala Viewegha nebo skvělého improvizátora a duchovního učitele Jardu Duška.

Víc než konference…

Vzdělávací platforma Rise and Shine poskytuje široký záběr osobního rozvoje, jako jsou témata silných stránek, efektivity učení, life balance či komunikace a prezentačních dovedností a za poslední léta se stala konferenční stálicí nejen v Česku, ale nedávno se rozšířila i za hranice do Bratislavy.

A jaký je tedy recept na úspěch? Pavel bez váhání odpovídá: “Naše dobré vztahy s univerzitami vytvářejí silnou podporu nejen účastníkům konferencí, ale i celému našemu neziskovému projektu. Pro naše konference vybíráme ty nejvíce inspirativní řečníky se silným osobním příběhem a motivací měnit celospolečenské stereotypy. Dáváme záležet, a to lidi oceňují. Děláme prostě něco víc než ostatní.”

Pokud chceš i ty zažít osobní rozvoj se spoustou podobně naladěných, motivovaných a nadaných lidí, jako jsi ty sám, a nechceš studovat jen pro titul, přihlas se na riseandshine.cz.

Foto: archiv Pavla Filipa