Dej si pauzu, abys byl o krok napřed!

Fb. In.

Tuň karmu! (nejen o Vánocích)

Čím hodnější na sebe lidi jsou, tím je na světě líp – to ví snad každý, ne? Tak zapomeň na veškerou nenávist, co chováš k sousedovi, co se přesně jak hodinky každou sobotu v osm ráno, když ty máš po kalbě ještě pořád hlubokou půlnoc, rozhodne přibíjet poličky na zeď. Nebo obrazy. Nebo hodiny. Nebo prostě jenom buší do stěny, protože tě chce naštvat. Hůůůů-sááá my friend 😉 Buď zen. Je to lepší pro zdraví i psychickou pohodu. A jak natunit karmu na level 1000 poradíme v článku.
BE nice +100

Prodavačky nemůžou za to, že je před tebou taková fronta. Taky jsou unavené, taky toho mají dost. A když na ně budeš držkovat, ničemu nepomůžeš. Naopak milé slovo dokáže dělat divy. A nemyslíme slušnost – to je snad normální, že pozdravím, poděkuju a rozloučím se, ne? – myslíme fakt nice věci. Popřej hezký den, usměj se. Kamarádce řekni, že jí to sluší. Kámošovi, že je fakt good, když se mu něco povede. Učitelce poděkuj za zajímavou hodinu. Chvála nic nestojí a přitom udělá děsně moc.

Nestěžuj si +100

Jo, někdy je všechno na houby a cesta ven je dost problematická, ale tak to víme, ne? K čemu ti bude si na to stěžovat? Trápit se, brblat, obviňovat svět. K ničemu. Naopak čím víc myslíš na špatné věci, tím víc se ti jich bude dít. Protože stěžovači přitahují stěžovače a co asi tak spolu dva stěžovači budou dělat, že jo?

Pusť chlup +100

I kdyby třeba jenom dvakrát v roce – na Vánoce a na tvoje narozky – dej dvacku bezdomovci, co na zastávce hraje na housle. Nebo paní s Novým prostorem. A nemyslíme teď feťáky a toho týpka, co na tebe vždycky řve, co jsi za nevděčného zlatokopa, když s ním nenavážeš oční kontakt, ale ty skutečně potřebné. Jak je poznáš? Budou ti vděční.

Pomoz +200

Pomoct slepému přejít přes cestu, pustit těhotnou paní v autobuse sednout, vrátit nalezenou peněženku (i se všemi penězi!), pomoct ztracenému dítěti najít mamku, sebrat z chodníku paní, co zakopla o vysunutou kočičí hlavu – pomoct můžeš na milion způsobů. Hlavně prosím nikdy nedělej, že nevidíš, že se něco stalo, abys nemusel pomáhat. To je karma -500!

Go extra mile +300

Nabídni, že kamarádovi, co už třetí den jí suché rohlíky, půjčíš na jídlo, než mu dojde výplata, i když tě o to nepoprosil, a ty peníze mu vnuť, i kdyby je nechtěl. A nedělej z toho big deal, když ti je nebude moct hned vrátit. Pro kámošku v depresích kup kytku a balík kapesníků a nechej jí ti o tom všem vyprávět, i kdyby to mělo trvat hodiny a potřebovala to ještě desetkrát znovu.

Nehejtuj +100

Osobně ani na netu. Nikomu jinému do hlavy nevidíš, tak nevíš, s čím se potýkají. Hejtovat něčí názor, něčí práci, nebo nedej bože přesvědčení, je největší problém současného světa. Uvědom si, že tvůj názor automaticky neznamená pravdu a měj otevřenou hlavu i ve vztahu k lidem, co ho nesdílí. A nenadávej jim za to. Hejterů jsou plné socky, další kus navíc fakt nepotřebujeme.

Starej se +100

O rodinu, o kamarády. Zajímej se, pomáhej jim. Nespokoj se se známými a buduj opravdová a hluboká přátelství. Jakkoliv divně to pro tebe teď může znít, většinu lidí ze střední za deset let už nebudeš znát, lidi ti do života přijdou a zase odejdou. Ti, o které se opravdu staráš, ti ale zůstanou. A vydrží, třeba i celý život.


KARMA +1000
Tak tady to máš, karma starter pack!
užívej ho moudře, užívej ho hojně a nejen před Vánoci, ju?  

Foto: unsplash.com