Dej si pauzu, abys byl o krok napřed!

Fb. In.

Přidej ruku k dílu. Zachraň bábu, pejska nebo divadlo

Určitě jsi zaznamenal, že se v posledním měsíci, dvou napříč celým Českem zvedla obrovská vlna solidarity. A tys možná zaváhal, protože se nevědělo, jak rychle nebo pomalu to celé odezní. A teď vypadá, že to teda konečně trochu odeznívá, ale pomoci je pořád třeba. Nevíš kde? Mrkni na našich pár tipů, kde se hodí každá dobrá duše nebo šikovná ruka. 😉

Jako v letadle 

Přesně jako v letadle je i teď pořád ještě žádoucí se nejdříve postarat o své babičky a dědečky a až pak se vrhnout na pomoc ostatním. Celá ta situace většinu z nich hodně stresuje a izolace je vytáčí. Stačí tak třeba, když prarodičům občas zavoláš, jestli něco nepotřebují, třeba nakoupit nebo si prostě jenom popovídat. Dobré také je zprostředkovat jim důležité a relevantní informace, které se na ně z médií ne vždycky hrnou tak relevantně, jak by měly. 

Prostě s babi a dědou občas pokecej a uklidni je. Uvidíš, že to pomůže nejen jim, ale i tobě to udělá radost. 😉

Zachraň bábu a dědka

Pokud prarodiče nemáš, nebo o ně už je postaráno a ty bys rád pomáhal i dál, existuje kampaň Zachraň bábu a dědka. Na stránkách Pomoc sousedů si vytiskneš formulář, vyplníš ho a vylepíš všude, kde chceš, třeba u vás ve vchodu nebo na obecní nástěnce. Když se ti nějaký senior s prosbou o pomoc ozve, můžeš se stát korona-hrdinou i ty (jako v tom pozitivním smyslu, samozřejmě 😀 ). 

Pes v nouzi

Nejde jen o nákupy, ale třeba taky o venčení pejsků, kteří se na dlouhé procházky nedostanou tak často, jak by chtěli, protože se jejich starší majitelé pořád ještě docela bojí vycházet. Na webovkách Pes v nouzi se tak můžeš zaregistrovat do skupiny dobrovolníků, kteří nabízejí venčení této divé zvěře. Když bude v tvém okolí nějaký nevyběhaný pejsek, organizace tě propojí s majitelem a pak už je to jen na vaší domluvě. 

Šije celé Česko 

Zkus to taky! 🙂 Roušek není nikdy dost – ani teď, i když je trochu víc klid. Podle vlády je budeme nosit ještě nějaký ten čas a ušít jednu pro někoho, kdo ji potřebuje, není vůbec složité. 

100% bavlněné, vyvařené a vyžehlené roušky můžeš odnést tam, kde jsou potřeba, ať už to je nemocnice, domov důchodců nebo když nevíš, tak na obecní úřad. Většina z nich má pro veřejnost otevřenou sbírku. Kreativitě se navíc meze nekladou, můžeš tak předvést svého uměleckého ducha a třeba i objevit svou novou šicí vášeň. 🙂

Kup si lístek na divadelní stream, anebo “na nic”

Všechna představení jsou zrušena a divadla tím samozřejmě hodně trpí. Jestli rád chodíš za kulturou a chtěl bys divadla v těchto těžkých časech nějak podpořit, můžeš si koupit lístek za dobrovolnou cenu na některý ze streamů, které natáčejí herci třeba z divadla Studio DVA. Pak už se stačí jen hezky oháknout, vypnout telefon, příjemně se usadit a užít si zábavu s dobrým pocitem. 🙂

Prvního května taky můžeš jít “na nic”. 😊 Do kampaně se zapojila vybraná divadla, galerie, kina, kluby a spousta  dalších institucí a funguje to úplně jednoduše – vybereš si tu instituci, kterou chceš podpořit, a koupíš si u nich vstupenku na nic. A to třeba rovnou do první řady!

Kromě toho “ničeho” za to dostaneš taky dobrý pocit, že i díky tobě nebude muset tvoje oblíbené kino nebo prostor zavřít a to není vůbec “na nic”. Vstupenky najdeš tady.

Adoptuj zvířátko 

I zoologické zahrady nějakou dobu zely prázdnotou a nějaká ta pomoc by se jim určitě hodila. Co si tak třeba místo nějakého nového módního kousku, který momentálně stejně nikdo moc neocení, adoptovat zvířátko? Koukni na stránky zoologické zahrady ve tvém městě (nebo jinde, kde to máš rád) na podrobnosti. 


Víme, že je to vopruz, ale jestliže to, že za zábavou místo do víru velkoměsta chvíli vyrážíme do víru obýváku, zachrání život dědovi nebo babče – a nemusejí být zrovna naši – nemělo by to pro nikoho být na dlouhé uvažování, ne? Už je to skoro za námi (doufejme), tak ještě na chvíli zatněme zuby. 

To dáme! 💪

Foto: pexels.com