Dej si pauzu, abys byl o krok napřed!

Fb. In.

SCIO: Zazař nebo opakuj, no big deal

Ne úplně málo vysokých škol spoléhá na přijímačky, které každý rok pořádá společnost SCIO. Dělají i testy pro střední školy, a tak je pravděpodobné, že pro tebe nejsou úplně španělskou vesnicí. A jasně, sice se říká, že tyhle testy nesednou všem, mají ale taky spoustu výhod. Mrkej!

Předně – s jedním SCIO testem se můžeš přihlásit na desítky škol, a to nejen v Česku, ale i na Slovensku, což vůbec není od věci. Výpis škol, které SCIO uznávají buď jako první přijímací test pro postup do druhého kola, anebo jako celé přijímačky, najdeš na webu společnosti. Můžeme ti ale rovnou prozradit, že tam jsou v podstatě všechny velké české univerzity. SCIO testy se navíc konají nejen v Praze, ale i v dalších více než dvaceti českých městech.

Velkou výhodou testů je, že když se ti jednou nepovedou, máš několik šancí si jejich výsledek opravit. A klidně i hodně vylepšit. Většina škol si totiž určuje konkrétní skóre, kterého musíš dosáhnout pro další postup, a počítá se vždycky jen nejlepší výsledek. Na ta ostatní čísla se nehledí, takže můžeš být v klidu.

Pozdní máj nemusí být přijímaček čas

SCIO nedělá jen testy obecných studijních předpokladů, vyzkouší tě třeba i ze ZSV, jazyků, matiky nebo biologie, a to hlavně proto, že každou školu zajímají jiné testy. Termínů je celkem šest a ten první je už v prosinci a poslední pak v květnu. Na testy můžeš chodit před i po podání přihlášky a skóre si tak vylepšovat až do poslední chvíle, ale pozor – některé školy už květnové termíny SCIO testů neberou!

Pokud jsi „SCIO-nepolíben“, na webu u nich najdeš pár ukázkových testů a my silně doporučujeme využít je k tréninku. Nejde totiž o klasické testy, se kterými se setkáš ve škole. Jejich systém je jiný a ne každému sednou. Pokud s nimi hodně zápasíš, můžeš si zaplatit i přípravné kurzy, co tě naučí lépe chápat, jak to celé funguje. Vyzkoušíš si tak nejen testy v tom samém prostředí a limitu, ve kterém je budeš psát i naostro (což se hodí, třeba když jsi nervák), ale taky si procvičíš jednotlivé předměty.

SCIO navíc nabízí i analýzu výsledků tvých testů, což ti může pomoct, když nevíš, na co a jak se pro příště zaměřit. Přihláška na jednu zkoušku stojí 510 korun, s analýzou výsledků zaplatíš 610 korun a pro fajnšmekry navíc připravilo SCIO i balíček s tištěným certifikátem a informačním servisem – za ten zaplatíš 875 korun. Stejně jako v případě jiných přijímaček si i tady musíš pohlídat deadliny pro přihlášení na jednotlivé zkoušky. Web společnosti je ale fakt hodně přehledný, takže určitě nezabloudíš.