Dej si pauzu, abys byl o krok napřed!

Fb. In.

Kámoš, věděc, vypravěč: Poznej svého učitele

Měli jsme je všichni a máš je i ty, i když si to možná na první pohled neuvědomuješ. Přísné profíky, bohémské vypravěče i esoterické dámy plné elegance. Učitelé a učitelky jsou zkrátka kapitolou sami o sobě. A jsou kapitolou mega důležitou, která – věř tomu nebo ne – ti bude po maturitě chybět. Fakt.

Kámoš

Začneme zlehka. Cool kantor, který ví, co je Instagram a používá Facebook. Je v pohodě, s žáky mluví jako se sobě rovnými a když se objeví nějaký problém, řeší ho. Mít ho jako dozor na vodě nebo lyžáku je super – pamatuje si na ty svoje!


Vtipálek

Disponuje arzenálem vtipů, které po pár letech znáš nazpaměť, ale co – staly se z nich nesmrtelné hlášky. A výklad, ať už jde o fyziku nebo dějepis, je díky nim aspoň záživnější. 


Kat

Obávaný strašák vybavený přísným, nesmlouvavým pohledem. Na vtípky ho neužije, na vytáčky před zkoušením taky ne. Najde se všude a co si budeme… no většinou učí matiku nebo chemii. 😁 Má jasná pravidla pro hodnocení testů, ale aspoň víš, na čem jsi.


Tělocvikář

Neuvidíš ho jinak než v teplákovce anebo ve větrovce, když je zima. Jo a s píšťalkou na krku. Možná sem tam houkne, když děláš blbosti na kruzích, ale jinak je v pohodě. Vede oblíbené kroužky a jezdí na lyžák.


Esoterička

Učí ZSV nebo třeba výtvarku a hudebku. Věří v to lepší v lidech a má svou vlastní osobitou filozofii. Nosí šátky, korále a barevné punčocháče. Do hodiny si bere velké hrnky čaje a její kabinet tak nějak vždycky voní po čaji nebo kadidle.


Vědec

Po chodbách se pohybuje zásadně v laboratorním plášti a právě laboratoře jeho královstvím. V hodinách dělá pokusy plné dýmu a ohně nebo na tabuli zručně kreslí schéma buňky. V kabinetu má terária a běhá mu tam uprchlé krmení v podobě cvrčků a jiné havěti.


Vypravěčka

Znáte jména jejích dětí i manžela a víte, kde má chatu. Nějak se k tomu vždycky dostane přes nejdelší řeku Evropy nebo Otu Pavla, v jehož kraji vyrůstala. Je to ale milejší přístup, než jaký má třeba kat.


Foto: pexels.com