Dej si pauzu, abys byl o krok napřed!

Fb. In.

Big Boss, křikloun, kámoš: 5 šéfů, na které zaručeně narazíš

Neuděláš nic – doma rodiče, ve škole učitelé a v práci šéfové – pořád na tebe někdo dohlíží, pořád tě někdo kontroluje. A dokud se po kariérním žebříčku nevyšplháš výš než oni, budou tě kontrolovat ještě pěkně dlouho. Nemusí to být ale na škodu. Někteří šéfové jsou totiž za odměnu. No, a někteří spíš za trest. Koho všechno můžeš v pracovním životě potkat? Máme pět tipů na pět hlavních typů – ať víš, s čím počítat. 😀
Big Boss

Drahé obleky, nažehlená košile, kožená aktovka a drahý telefon pořád u ucha. To je Velkej šéf. Týpek, co na první pohled ukazuje, kdo tady tomu všemu velí. Na rozdíl od manažera z knížek ví, jak vést lidi, protože to má přirozeně v sobě. Kancelář má čistou, účelnou, umístění stolu podtrhuje jeho moc. V policích má knížky o byznysu, případně kousky, které napsali úspěšní světoví finančníci. Jeho čas je drahý, svoji pracovní dobu dokáže zužitkovat do poslední minuty. Nemá čas na kecy a nejdál u něj dojdeš s upřímností a stručností.

Paní šéfová

Pracovní oběd sem, pracovní káva tam. Často není u sebe, protože má schůzky mimo, v kabelce nosí naditý diář, ve kterém má všechno hezky zapsané a poznamenané. Svoje oddělení řídí přes mail (to když je na tom pracovním obědě) a svoji sekretářku. V kanceláři má veselé obrázky pláže nebo přírody, ve váze květiny. Má ráda pořádek a přehled a stejně jako Big Boss nemá moc čas na řeči.

Kamarád

Je zhruba ve tvém věku a pamatuje si, jaké to bylo, když sám pracoval na nižší pozici. Podle toho se taky chová. Atmosféra v jeho týmu je uvolněná a kamarádská, což je super. Neváhá jít s kolegy do hospody nebo si zahrát fotbálek. Zajímají ho výsledky, ne přesná pracovní doba a jiné podobné malichernosti. Dveře do kanceláře nechává otevřené – pokud vůbec nějakou má a nesedí se svým týmem. Porady managementu má na háku, vždycky kope za svoje lidi. Pracovat v jeho týmu je radost, jelikož se nad nikoho nepovyšuje a je to prostě cool týpek.

Křikloun

Co se neřekne nahlas, jakoby ani neexistovalo. Křiklounův styl řízení není zrovna dvakrát příjemný, snadno se rozčílí a všechno potřebuje teď hned a okamžitě. O jeho přítomnosti na pracovišti ví každý, jelikož je ho slyšet přes tři místnosti. Jeho všemožné nálady si nesmíš brát osobně, nejlepší strategií je udělat, co chce, a neřešit formu. Je to zhruba 50:50, že si buď zvykneš, anebo křiklouna trefí šlak. 

Manažer z knížek

Všechno, co tenhle šéf ví o řízení lidí, ví z knížek a manažerských kurzů. Takových knížek má v kanceláři plno a taky další o seberozvoji, mikromanagementu, SWOT analýze a dalších manažerských záležitostech. Při poradách motivuje standardizovanými motivačními frázemi pro manažery – edice 2017, doporučení ale mnohdy neumí převést do praxe. Jeho svět jsou výkonnostní a hodnotící tabulky, protože jenom tak vidí, zda se plány plní nebo ne. Co ho zaručeně odrovná, bývá naprosto jednoduchá “ano/ne” otázka.

Foto: pexels.com